Spolek přátel staré techniky z.s.

Dne 19/4/2019 jsme na ustavující schůzi v souladu se zákonem č.89/2012 sbírky Občanského zákoníku založili Spolek přátel staré techniky z.s. se sídlem na adrese Temelín 71 v prostorách obecního objektu v Kalištích.

Základním účelem spolku je popularizace staré techniky, setkávání a výměna poznatků v oblasti staré techniky se zaměřením  na údržbu, renovaci a vlastní provoz včetně její prezentace. Nedílnou součástí je rovněž zasvěcování mladé generace do tajů staré techniky.

Význam slov stará technika je široký, prakticky se jedná o stroje všeho druhu od šlapacího kola, přes automobil, traktor, zahradní techniku, různá udělátka atd.

Spolek má zatím 11 členů a vzhledem k zájmu, bude  počet členů spolku zaručeně narůstat.

Doposud jsme v letošním roce, mimo pravidelných schůzek spolku, uskutečnili  společný výlet na rozhlednu Vysoký Kamýk, rozloučení s prázdninami a  pořádali jsme 1.sraz spolku spolu s technikou.

V plánu máme pokračovat ve srazech spolku, u kterých doufáme, že se stanou tradicí a dále pořádat akce, které přispějí ke zpestření společenského a kulturního  života nejen v částech obce Kaliště a Shon, ale i v regionu.